Otwarcie Rynku w Leśnicy PDF Drukuj Email

Otwarcie Rynku w Leśnicy

 

04.09.2010 odbył się wspaniały Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica na nowym rynku w Leśnicy. W strugach deszczu i zimnej pogodzie młodzież zagrała wspaniały i rozgrzewający Koncert. Młodzi muzycy przedstawili nowy repertuar po kilkudniowych warsztatach w Crostwitz, oraz wystąpili po raz pierwszy w nowych strojach.

 

Zapraszam do fotoreportażu

 

 

Półtora roku temu rodzice członków orkiestry, nauczyciele PSM I Stopnia w Leśnicy oraz sympatycy MOD Leśnica powołali do życia nasze Towarzystwo by wspierać rozwój orkiestry.

Widocznym efektem naszych działań  są m.in. te stroje w których orkiestra prezentuje się Państwu po raz pierwszy. Ich wykonanie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Samorządów Powiatowego w Strzelcach Opolskich i Miejskiego w Leśnicy, Banku Spółdzielczego w Leśnicy, Mecenasa Kultury – Pana Karola Cebuli oraz naszego Towarzystwa.

TIKEA realizuje aktualnie projekt pod nazwą „Przez spotkania do partnerstwa” w ramach którego orkiestra odbyła w zeszłym tygodniu czterodniowe warsztaty muzyczne w naszej zaprzyjaźnionej gminie partnerskiej Crostwitz / Niemcy pod kierownictwem jej dyrygenta Klaudiusza Lisonia.  

Efektem są nowe kompozycje, które orkiestra włączyła do dzisiejszego koncertu, oraz zaprezentuje je ponownie w dniach  od 9 do 12 września na 49. Festiwalu Euro Musiktage Bösel w Niemczech. Projekt „Przez spotkania do partnerstwa” otrzymał dofinansowanie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorządu Województwa Opolskiego, Samorządu Gminy Leśnica, Gminy Crostwitz, stowarzyszenia EURO Bösel e.V., Towarzystwa TIKEA i samych uczestników. Dziękuję szczególnie naszym młodym muzykom za ich dotychczasowe zaangażowanie w projekcie i życzę sukcesów na festiwalu w Bösel.

 

 

instagram

Instagram